[email protected]
image
image
HAKKIMIZDA
image
Tarihçe

Hepimizin geçmişinin bir dönemine damga vuran bu efsane sokak şimdilerde lezzetli bir kahve ve eşsiz lezzetleriyle yeni bir form kazanıyor.  Öyleki daha kapısından içeri adım attığınızda içinizi ısıtan bu kafeterya konsepti, sizleri Yeşilçam setlerinin tam ortasında hissettiriyor. Özenle seçilmiş görseller ve her noktası incelikle düşünülmüş dekorasyonu ile kendinizi bir anda bir rüyanın ortasında buluyorsunuz.

Yeşilçam Kahve Evi’nin kapısından içeri girdiğinizde modern mimari ile bezenmiş buram buram nostalji kokan bir mekan sizleri karşılıyor. Duvarlarında bir dönem damgasını vurmuş bize bizleri anlatan sıcacık film afişlerinin yeniden yorumlanmış halleri ile Yeşilçam’ın her biri kendi alanında efsaneleşmiş sanat emekçileri sizlere keyifle gülümsüyor. Tam da o anda bu mekanda kahvenin o müthiş kokusuna gizlenmiş bir tarihi hissediyorsunuz.

Benzersiz menüsünde yer alan çeşitli kahve aromalarının yanı sıra Yeşilçam’ın unutulmaz sinema karakterlerinin adlandırdığı lezzetleri de tatma imkanı buluyorsunuz. Örneğin Fosforlu Cevriye’nin yanında ince belli bardakta çay en favori tercihler arasında.

Misyonumuz

Kültürümüzde kırk yıl hatırı olan kahvenin lezzetinde dünyanın en cefakar sinema kültürü Yeşilçam’ı harmanlayarak, yeni nesillere taşınmasında katkı sunmak.
Vizyonumuz

Kaliteden ödün vermeden, hep lezzet ve sağlık ilkesinde yürümek,
Müşteri kavramının yerine hep misafir kavramını geliştirmek,
Oluşturulacak her noktada aynı güleryüz ve mutluluk ortamını yaratmak.